Pryč z tohoto světa, ze šedivé reality. Pryč odsud, daleko k moři, dívat se z hrany útesu do dálky, snít a přemýšlet, trochu se chvět zimou a trochu strachy. A nakonec se odhodlat a po hlavě skočit do vln. Do světa fantazie.

Ollo, to je příběh ze severu daleko od břehů dnešní Skandinávie, z ostrova, kam možná kdysi zabloudily některé z vikingských a elfských lodí. Potomci dávných námořníků se po tamějších mořích plaví dál, obchodují i loupí, šlechtici proti sobě pletichaří, pyšný jarl vládne ostrovu pevnou rukou, pořádá velkolepé hostiny a nenaslouchá varováním, zatímco prostí lidé se starají o obživu a myslí si svoje – dokud i jim nedojde trpělivost. Jenže to všechno je jenom klid před bouří, která se k ostrovu neodvratně blíží.
Šedivé moře, strmé horské svahy a neprostupné lesy. Aby jarlova dědička zachránila svou zemi z drápů zrádců a uchvatitelů, hledá spojence a burcuje Věrné k odporu. I kdyby se jí však podařilo překonat krvavé sváry a dosáhnout míru, sama mnohé ztratí…

Ollo vyjde na podzim roku 2018 jako bohatě ilustrovaná kniha v nakladatelství Práh. Jste nedočkaví? Nejčerstvější novinky sledujte na Facebooku a do zákulisí příprav můžete nahlédnout na Instagramu.

Ukázky najdete tady.